fbpx
ALK 15.059,07 -0.12% GRNT 1.130,00 2.63% KMB 8.281,18 0.07% MPT 73.099,90 -0.35% MTUR 4.136,95 0.9% MZPU 607,00 0% OKTA 3.600,00 9.06% PPIV 34.510,00 0% REPL 103.490,00 -10% RMDEN15 99,00 0% RMDEN19 99,80 0% SBT 3.008,32 -1.2% STB 1.149,00 0% TEL 330,00 0.03% TNB 19.318,06 -0.11%

Информации

Се што треба да знаете за YouthSpeak Forum организиран од AIESEC

YouthSpeak Forum е проект кој го организира AIESEC на глобално ниво и моментално се организира... прочитај повеќе

Златни можности со златна картичка на Халкбанк

  Поседувањето и користењето кредитна картичка е огромна предност која со себе носи многу можности... прочитај повеќе

Македонијалек – Синоним за Доверба, Традиција и Успех

Македонијалек е првата веледрогерија во Македонија, со повеќе од 40-годишна традиција и врвни достигнувања во... прочитај повеќе

Axapta Masters – сертифициран Microsoft Gold Partner

Axapta Masters е компанија – сертифициран Microsoft Gold Partner со искуство во обезбедување на надграба... прочитај повеќе

ИНФИНИТИ Енерџи и ИТСС – дел од групација која ја создава дигиталната иднина

Дигиталната иднина мора да биде достапна за сите – ова е клучната идеја која ја... прочитај повеќе

Македонска пошта почна со платниот промет

Пошта во соработка со Халкбанк обезбедува можност за плаќање на сметки, како и вршење на... прочитај повеќе

А1 Тим блог: Патувајте со мене во светот на A1 Future Hub – Ана Умерова, експерт за човечки ресурси

Како да се подготвиме за (непредвидливата) иднина? 2020-та година не научи дека светот може да... прочитај повеќе

Плаќајте во движење со Garmin Pay

Ако живеете динамично, постојано сте во движење, спортувате и обожувате да шетате во природа, тогаш... прочитај повеќе

Шансата да станеш дел од најголемата студентска организација AIESEC е сега!

AIESEC е светска студентска организација, предводена од млади луѓе и наменета за млади. Организацијата е... прочитај повеќе

Мобилното банкарство на Халкбанк сега достапно и на AppGallery на HUAWEI

Услугата мобилно банкарство на Халкбанк која овозможува корисниците да имаат увид во своите сметки и... прочитај повеќе

Далма Фоод и Кетеринг Сервис 15 години испишува успешни приказни во доменот на кетеринг и организација на настани

„Во текот на годините опслуживме над 30.000 настани, од највисоки државнички церемонии, конгреси и самити,... прочитај повеќе

Следете ги дневните промени на цените на акциите на Аплицирај.мк

Во сина издвоена лента на почетната страна на Аплицирај.мк можете да ги следите дневните промени... прочитај повеќе

Секогаш биди добро информиран пред да одлучиш да го промениш пензискиот фонд

Со првото вработување луѓето стануваат дел од пензискиот систем и од системот на капитално финансирано... прочитај повеќе

Што мора да знае секој кој прв пат се вработува

Како млад човек кој за прв пат се вработува треба да си информиран дека работодавачот... прочитај повеќе

Во годинава што изминува општествената одговорност еден од главните фокуси на Халкбанк

Халкбанк перманентно дава поддршка на најразлични сегменти од секојдневниот живот. Ги поддржува спортот, културата, екологијата,... прочитај повеќе

Секогаш бидете информирани за работите од кои може да зависи вашата иднина

Брзото темпо на живот и големиот број на информации понекогаш може да ви го оттргнат... прочитај повеќе

Аплицирај.мк потпиша Меморандум за соработка со АИЕСЕК

Основната цел на воспоставување на соработка помеѓу АИЕСЕК и Аплицирај.мк е во доменот на информирање... прочитај повеќе