fbpx
ALK 16.450,00 0% RMDEN19 99,80 0% STB 1.250,00 -0.01%

мај 21, 2021

Интервју со Бојана Пачемска, Национален директор за маркетинг и Претседател на AIESEC Македонија 2021-2022

YouthSpeak Forum е настан од младите за младите. Платформа чија главна цел е мотивирање на...

мај 4, 2021

Запознајте се со картичката што ќе посакате да ја имате во вашиот паричник

За оние кои сакаат да обезбедат поголема куповна моќ, Visa Gold кредитната картичка на Халкбанк...

април 22, 2021

МКхост: 15 години градиме успешни онлајн приказни!

Во македонската онлајн сфера, МКхост цели 15 години е дел од интернет приказните на многу...

април 7, 2021

Се што треба да знаете за YouthSpeak Forum организиран од AIESEC

YouthSpeak Forum е проект кој го организира AIESEC на глобално ниво и моментално се организира...

април 5, 2021

A1 Македонија ја најавува третата годишна конференција “Women in Digital 2021” со наслов „Моделирајќи го светот со вештачката интелигенција“

Под заеднички наслов „Моделирајќи го светот со вештачката интелигенција“ на 8 април со почеток во...

март 4, 2021

Axapta Masters – сертифициран Microsoft Gold Partner

Axapta Masters е компанија – сертифициран Microsoft Gold Partner со искуство во обезбедување на надграба...

март 2, 2021

ИНФИНИТИ Енерџи и ИТСС – дел од групација која ја создава дигиталната иднина

Дигиталната иднина мора да биде достапна за сите – ова е клучната идеја која ја...

март 1, 2021

Македонска пошта почна со платниот промет

Пошта во соработка со Халкбанк обезбедува можност за плаќање на сметки, како и вршење на...

февруари 26, 2021

А1 Тим блог: Патувајте со мене во светот на A1 Future Hub – Ана Умерова, експерт за човечки ресурси

Како да се подготвиме за (непредвидливата) иднина? 2020-та година не научи дека светот може да...

февруари 9, 2021

Плаќајте во движење со Garmin Pay

Ако живеете динамично, постојано сте во движење, спортувате и обожувате да шетате во природа, тогаш...

јануари 11, 2021

Мобилното банкарство на Халкбанк сега достапно и на AppGallery на HUAWEI

Услугата мобилно банкарство на Халкбанк која овозможува корисниците да имаат увид во своите сметки и...

јануари 11, 2021

Далма Фоод и Кетеринг Сервис 15 години испишува успешни приказни во доменот на кетеринг и организација на настани

„Во текот на годините опслуживме над 30.000 настани, од највисоки државнички церемонии, конгреси и самити,...

јануари 11, 2021

Следете ги дневните промени на цените на акциите на Аплицирај.мк

Во сина издвоена лента на почетната страна на Аплицирај.мк можете да ги следите дневните промени...

декември 20, 2020

Што мора да знае секој кој прв пат се вработува

Како млад човек кој за прв пат се вработува треба да си информиран дека работодавачот...

декември 20, 2020

Во годинава што изминува општествената одговорност еден од главните фокуси на Халкбанк

Халкбанк перманентно дава поддршка на најразлични сегменти од секојдневниот живот. Ги поддржува спортот, културата, екологијата,...

декември 20, 2020

Секогаш бидете информирани за работите од кои може да зависи вашата иднина

Брзото темпо на живот и големиот број на информации понекогаш може да ви го оттргнат...

декември 20, 2020

Аплицирај.мк потпиша Меморандум за соработка со АИЕСЕК

Основната цел на воспоставување на соработка помеѓу АИЕСЕК и Аплицирај.мк е во доменот на информирање...

декември 20, 2020

Флексибилна опција за ваша побезбедна иднина

Од секогаш сите замислуваме дека своите пензионерски денови ќе ги поминеме на некое убаво место,...